מנגנת גיוס

פעם בראיון עבודה (לפני עידן ועידנים) נפלט לי המשפט המטופש הבא: אמרתי שאני מנגנת גיוס אני לא יודעת מה בדיוק ניסיתי להגיד אבל אני חושבת שניסיתי להגיד שגיוס הוא המקצוע שלי. לא בטוחה שהייתי ברורה. אני יודעת שקריירה שלמה בתחום הגיוס היתה אז דבר די נדיר ורב המגייסים פינטזו על לעשות קדנציה ולהפוך למנהל משאבי אנוש שיגדלו.

איך שהוא לי היה ברור כי אני יכולה להמשיך לנגן גיוס עוד הרבה זמן, ובאמת הסתבר לי שהמקצוע הזה שנקרא גיוס הוא הרבה יותר מאשר העין מגלה, ועם השנים הבנתי כי יש לו שכבות רבות, פנים שונות ואפשר לעסוק בו ולא לגלות לעולם כי יש לו עוד הרבה פרמוטציות. למעשה הוא יכול להיות מקצוע שוחק, מתסכל, וקטנוני. אני אפילו יכולה להגיד שהצלחתי להמיר בעצמי כופרת אחת שהיתה מוכנה לזרוק אותו דרך החלון למכורה אמיתית.

אנשים: זהו מקצוע שליבתו היא אנשים, והזכות לתרום להם.זה נכון גם לעולם משאבי אנוש אבל במקצוע הגיוס הענין הרבה יותר מזוקק. אנשים הופכים את המקצוע הזה למגוון ומרתק.

אדרנלין: זה מקצוע שאין יום בו דומה למישנתו, ויש פה עליות ומורדות, הצלחות ותבוסות, הרבה מתח, תחרות ואתגרים. לא מומלץ לבעלי לב חלש.

הזדמנות לברוא ולשנות ארגונים, לעבוד עם מי שחולם אותם ולהגשים, הזדמנות להשפיע.

מלא בחידות ופאזלים- תרצו לפתור שאלות, להוכיח השערות, ללמוד דברים חדשים להישאר חדים. מהיכולת להבין מי המועמד דרך תהליך המשא ומתן אין סוף אתגרי פיצוח.

מקום ליצירתיות- אין סוף מקום להמציא, לנסות, לדמיין ללשחק. מחזורי מימוש קצרים והזדמנות לשכלל בכל פעם מחדש.

כל מקצוע שקיים בשיווק ומכירות קיים גם בעצם בגיוס וככל שמקצוע השיווק מתפתח הגיוס מתפתח איתו.

וכך לא מעט שנים אחרי אני עדיין כנראה מנגנת גיוס (אלוהים יודע מה זה אומר…)

השבוע פרסמתי מדריך חינמי לניהול אסטרטגית גיוס אם לא הורדתם אותו עדיין- כדאי לפני שיגמר.

https://www.subscribepage.com/recruitment-on-speeds

השאר תגובה