מיקרו- אקלים

כמו שבעמק הסיליקון יכול להיות חם ושעה מכאן בסן פרנסיסקו תצטרכו איזה יוניקלו וכובע צמר ככה מסתבר שגם בארגונים יש אקלים ומיקרו אקלים. יכול להיות שתצטרפו לחברה עם תרבות ארגונית לא רעה בכלל שהזדהיתם עם ערכיה ואתם מאמינים במנכ"ל אבל הצוות שלכם אליו הצטרפתם יכול להיות כזה שבו יש תרבות שאתם לא כל כך חיים עימה בשלום. (ברור לי שכולכם יודעים על מה אני מדברת)

האקלים בחברה כולה יכול לפצות ברמה מסויימת על כך, אבל לא לאורך זמן. ממחקר שנעשה מצאו כי כי מיקרו אקלים הרבה יותר משמעותי מאשר האקלים הכללי ליום יום שלכם ולשביעות הרצון שלכם.

מה אם תצטרפו לצוות מצוין בחברה פחות טובה ? זה יחזיק אתכם לא מעט זמן.. אתם תהנו מן העבודה שלכם ביום יום ובסופו של דבר זה הדבר שהכי משמעותי לנו. מסתבר שאחד המיתוסים הכי נפוצים הוא שהחברה אליה אנו מצטרפים מאד משמעותית. אם ננסה ללמוד עליה יותר לפני -נגלה שאת רב הדברים הכי חשובים קשה לנו לגלות מהמידע ברשת: כמו גלאסדור או אתרים דומים. למעשה מידע על המנהל או הצוות המקומי אליו תצטרפו הוא כנראה המידע הכי מכריע על מנת לנבא אם תהיו מרוצים. האקלים המקומי כל כך משפיע עלינו לפעמים לא נטרח בכלל לנסות להתנייד לקבוצה אחרת בחברה רק כי אנחנו חושבים כי האקלים המקומי מייצג את האקלים הכללי. אז כשאתם עושים שיעורי בית: אנא עשו אותם כמו שצריך ותקחו איתכם איזה סוודר.

רוצים לקבל את הבלוג ישירות למייל: הרשמו כאן!

השאר תגובה