חותרים יחד

לפני כעשר שנים נולד הסורסר הארגוני ושינה במשהו את אופן העבודה בגיוס. הסורסינג הוא הארגון שאחראי על ניהול מקורות הגיוס. עם בואו הפכו המגייסים לשותפים טבעיים שלו והפכן את מערכת היחסים למורכבת ואת הפרודוקטיביות לחסרת תקדים. כשאר שתי הקבוצות הללו עובדות בתיאום הופך הארגון למנוע משוכלל אבל לא בלתי סביר שיווצרו גם מתחים, אז היום כמה טיפים לשיתוף פעולה פורה בין מגייסים לסורסרים:

כמו בכל ממשק ארגוני שמתקיימת בו תלות: חשבו לשרטט את גבולות הגזרה, תחומי אחריות, סדרי עבודה ולבחון אותם שוב מדי פעם. אחרת דורכים אחד לשני על הרגליים.

מדידה ותמריץ: האופן שבו תתגמלו ותמדדו כל אחת מן הפונקציות חשוב: האם אתם מעודדים שיתוף פעולה? האם יש מקום לכל אחד מהם להשפיע ולהרגיש משמעותי? בסופו של יום לשתי הפונקציות מטרה אחת משותפת אבל הבדלים בניהול ותחרותיות יכולים לטשטש זאת.

המגייס והסורסר יכולים למנף ולפתח זה את זה, להעשיר ולפתח כל אחד בתחום שלו, חשוב לדגמן ולעודד הפרייה הדדית ולהכיר בתרומה הייחודית של כל אחד מן הצדדים.

עבודה משותפת: ישיבות שוטפות, ערבות הדדית, טיפוח היחסים כולם מאפשרים לכל הצדדים לבוא לידי ביטוי ולקבל ולתת ערך. עודדו אותם ליצור מערכת יחסים שהיא מעבר לנדרש בשוטף.

המשולש-סורסרים/מגייסים/מנהלים מקבל הרבה ערך מבילוי משותף, מנגישות זה לזה כך שאם אתם יכולים למקם את כולם יחד, זה מאד מועיל לפריון.

לסיכום: לא מכירה ארגון בו עובדים מגייסים וסורסרים שאין בו מתח ותחרות חיוביים . אבל אם מתעלים את האנרגיה הזו אפשר לייצר ממנה מנוף משמעותי לגיוס.

מלאו פרטים ותקבלו את הפוסט הבא במייל

השאר תגובה