בול במידה!

שאתם מחפשים את הדבר הבא שלכם, ממש חשוב שתמדדו קודם. לא יכול להיות שג'ינס אתם מודדים אבל את העבודה הבאה שלכם אתם לא מודדים לפני שקונים.. מה הפלא שאתם נתקעים אחר כך עם מידה שקטנה עליכם או גזרה לא נוחה. עבודה צריך למדוד בדיוק כפי שהייתם מודדים כל קנייה משמעותית אחרת.

איך *לא* מודדים עבודה?

הגדרות משרה וראיונות אינם כלי מדויק מספיק על מנת למדוד עבודה. לפחות אם אתם המועמדים, זה לא אומר שאי אפשר ללמוד כך כמה דברים על התפקיד ובוודאי שזה אינו מספק..

איך *כן* מודדים עבודה?

*מתרשמים מאוסף התפקידים הפתוחים בשוק ולא מתפקיד יחיד שבמקרה ראיתם. לכן ממוצע התפקיד בתחום יותר מעניין כי הוא מצביע על מגמה, ועל מצב שוק.

*מתרשמים ממי שנושא את התפקיד שאתם רוצים: שוב לא אדם יחיד אלא כמה שעושים תפקידים שיכולים להתאים לכם, מה משותף להם, מה עשו לפני ומה יעשו אחרי. מנסים להיפגש עם מי שעושה את התפקיד בפועל. הידע שתקבלו יעלה על כל מידע שתמצאו מונח ברשת.

*מתרשמים מכמות התפקידים המתאימים הפתוחים כרגע בתחום, רמתם תארים ותוכנם.

*מתרשמים ממה יכולה להיות מידת ההתאמה שלכם, מה הערך שלכם ומה תוכלו לתרום. מה הפערים שלכם אל מולם.

אם תיישמו את התובנות , יש סיכוי שהעבודה הבאה תשב עליכם הרבה נכון.

Photo by Mica Asato on Pexels.com

2 מחשבות על “בול במידה!

  1. 100% מסכים.
    תמיד מפתיע אותי שאנשים מקדישים מעט מאד זמן כדי להבין אם תפקיד מסויים/חברה מסויימת מתאימה להם.
    הייתי מוסיף גם שרצוי לשאול את עצמך מה חשוב לך / ממה אתה רוצה להמנע ואז לבדוק.
    את הרוב ניתן לבדוק די בקלות.
    מספר דוגמאות לפעולות שיכולות לתת לך המון מידע – לשוחח עם עובדים בחברה, עובדים לשעבר, לקרוא בסושיאל מה מתפרסם ולא רק באופן פורמאלי. לקרוא חוות דעת על החברה. להתנסות בשירות/מוצר של החברה. לקרוא על ההנהלה. לקרוא על דמויות בכירות בחברה. לקרוא על השוק/מתחרים..

השאר תגובה